Груевски убедливо го води Заев во ИЕ 4

ИЕ4

Ова го покажува вториот дел од анкетата на Институтот Павел Шатев.

anketa-ie4

Резултатите покажуваат дека во четвртата изборна единица, Груевски би добил 36,1 отсто од гласовите, а Заев 22,3 отсто.

Анкетите на овој институт во минатото се покажаа како едни од најверодостојните.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.