Хајредини: Платено интервју на Ахмети, наменето за одбрана на неговиот и криминалот на ДУИ

Платено интервју на Али Ахмети во ТВ 21, наменето за одбрана на неговиот и криминалот и корупцијата на неговата партија, како и секогаш.


Вака поранешниот министер Џевдет Хајредини го коментира интервјуто кое беше прикажувано на ТВ21 во неделата. Вчера, пак, беше пуштено интервјуто на 360 степени, кое лидерот на ДУИ го сними пред „ексклузивното“ интервју за телевизијата.