Хан: Преговорите не успеаја поради недостаток на лидерство и одговорност

128

По завршување на маратонските преговори во Брисел еврокомесарот Јоханес Хан  преку статус на Твитер ја искажа својата разочараност.

Тој напиша дека е разочаран од немањето чувство за одговорност и недостаток на лидерство.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.