Хаос пред Градска болница: Со пиштол се заканувал на полиција, едно лице е рането (ФОТО)

2275

Голем број на полициски возила и службеници пред Градската болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје, објавија медиуми.

Возило марка „голф 5“ влетало во болницата, при што едно лице извадило пиштол и го вперил во полицијата.

„Денеска во 13.04 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред деловен објект во с.Љубош бил нарушен јавниот ред и мир помеѓу К.Н. и К.Х., од една страна и Н.Р. и М.Р., од друга, при што било употребено и огнено оружје. Притоа со повреди се здобиле К.Н. и М.Р., кои биле пренесени во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Четирите лица се обезбедени, како и нивните возила и оружјето, а по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР за инцидентот.

Полицијата го расчистува на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.