7.8 C
Skopje
петок, октомври 7, 2022

Хаос во Скопје по објавувањето за поскапување на горивата-редици пред бензинските пумпи (ФОТО)

Откако РКЕ соопшти дека горивата драстично поскапуваат, односно бензините за 5,50 денари по литар и дизелот за цели 10 денари по литар, граѓаните панично повторно почнаа да прават колони пред бензинските пумпи чекајќи ред да наполнат гориво по се уште старата цена.

Репортер на Курир кое е излезен на терен од кого добиваме информации, видеа и фотографии дека веќе е настанат хаос во главниот град Скопје по бензинските пуми а со тоа се прават колони и по булеварите и скопските улици.

Фото и видео: Курир.мк

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.