Балкан

Харадинај нападна старица за време на службен настан

Харадинај нападна старица за време на службен настан

Харадинај нападна старица за време на службен настан Рамуш Харадинај нападна старица додека таа говореше на говорница во врска со одбележувањето 140 години од Призренската лига.

Жената е правнука на Мехмет Дерала, кој се смета за позната историска фигура.

Додека таа говореше, Рамуш Харадинај ѝ се приближи и се обиде да ја отстрани од говорницата. Бидејќи не успеа во својата намера, Харадинај го повика неговото обезбедување.

Видеото од настанот се споделува на социјалните мрежи и на албанските медиуми.

Kryeministri Ramush Haradinajtregon muskujt, largon me dhunë mbesën e Mehmet Pash Derallës nga skena, në 140 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit!!!Si e komentoni ju një gjest të këtillë të kryeministrit të Kosovës?#share #shpërndaje

Posted by Politika dhe Diplomacia on недела, 10 јуни 2018