Харисон Форд го претстави „Индијана Џонс 5“

Харисон Форд го претстави петтиот филм од серијалот „Индијана Џонс” на шоуто „Д-23“ на „Дизни“ во околијата на Лос Анџелес. Околу 6.000 луѓе притоа му ракоплескаа на 80-годишниот американски глумец.

Филмот допрва ќе го добие насловот, а ќе биде објавен на 30 јуни 2023 година.

– Многу сум горд што можам да кажам дека (филмот, з.п.) е фантастичен! И таа е една од причините (покажува кон другата ѕвезда на филмот, глумицата Фиби Волер-Бриџ)… Да се ​​следи овaa личност е исцрпувачки!, додаде Форд, видно возбуден.

Харисон Форд изјави дека ова е негов последен настап како Индијана Џонс. Овојпат, првпат режисер не е Стивен Спилберг, туку Џејмс Манголд.

Во филмот глумат и Мадс Микелсен, Тоби Џонс и Антонио Бандерас.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.