Хеликоптер на МВР се урна на скопскиот аеродром

143

Полициски хеликоптер денеска се урна на скопскиот аеродром. Во инцидентот за среќа нема настрадани. Според првичните информации до кои дојде НетПрес, хеликоптерот се урнал поради силен ветер.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.