Хероин пронајден кај затвореник

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Пријавениот, кој се наоѓал на издржување на казна во КПУ Затвор Штип, организирал и набавил хероин, кој во пакет со други продукти му бил доставен преку брза пошта во затворот, со намера да го продава.

При контрола на затворските службеници хероинот бил пронајден и одземен.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.