Хилари Клинтон: Украинското Влада мора да оди по стапките на Нелсон Мандела

Поранешната американска државна секретарка, Хилари Клинтон, смета дека украинската Влада треба да оди по стапките на поранешниот претседател на Јужноафриканската Република, Нелсон Мандела и да го избере дијалогот со луѓето, наместо наметнување на сила, пренесе „УНИАН“.

„Украинската Влада треба да оди по стапките на Нелсон Мандела и да избере дијалогот наместо употреба на сила“, напишала Хилари Клинтон, во својот блог на социјалната мрежа „Твитер“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.