Хоџај: Премиерската функција нема да ја препуштиме на друга партија

28

Енвер Хоџај, потпретседателот на Демократската партија на Косово (ДПК), тврди дека оваа партија, столбот на актуелната владеачка коалиција, е цврсто определена за вонредни избори на кои ќе настапи самостојно и навестува дека функцијата на иден премиер не планираат да и ја препуштат на друга партија.

На својот Фејсбук профил Хоџај напиша дека ДПК „ужива најголема доверба меѓу граѓаните“, што, како што наведе, ќе се покаже и на претстојните избори.

Хоџај наведе дека ДПК нема да ја повтори грешката и премиерската функција да ја препушти на друга партија, како што тоа го направи на минатите избори.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.