Хороскоп (29 јуни 2019)

76

ОВЕН

Работа: Пред вас е фаза која носи подобрување на ова поле. Ако ги земете работите во вашите раце, ќе бидете задоволни.

Љубов: Ако сте слободни, нов партнер не наоѓате лесно. Не ви е поволен ден.

Здравје: Проблеми со белите дробови.

БИК

Работа: Би требало максимално да се посветите на работата за да може да ги остварите своите цели. Немојте да забушавате.

Љубов: Може да очекувате убава авантура која на долги патеки ќе ви остане во сеќавање.

Здравје: Потрудете се да внимавате на здравјето.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Планирате приватна работа кој би можел да ви донесе стабилизација на ова поле.

Љубов: Подготвени сте да се посветите на својот партнер и искрено да му ги покажете чувствата кои ги имате.

Здравје: Проблеми со синуси.

РАК

Работа: Ве очекува поволен ден за склопување на соработка или за нови состаноци и преговори.

Љубов: На ова поле ќе имате ново познанство со личност која силно ќе ве заинтересира.

Здравје: Потребна ви е физичка активност.

ЛАВ

Работа: Ве очекува шанса да почнете промени кои сте ги сакале, а во попладневните часови ви доаѓа прилив на пари.

Љубов: Подготвени сте максимално да се посветите на освојување на личноста која ви значи.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

ДЕВИЦА

Работа: Задоволни сте од работните активности. Очекувајте дека состојбата денеска ќе ви биде стабилна.

Љубов: Саканата личност сакате да ја заштитите од се, но можно е некогаш да претерувате во тоа.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

ВАГА

Работа: Добро сте расположени и подготвени максимално да се посветите на работата. Ќе имате многу елан и мотивација.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа ќе ги покаже искрените чувства кон вас.

Здравје: Водете сметка околу градниот кош.

ШКОРПИЈА

Работа: Очекувајте дека ќе бидете задоволни од работните активности. Работите одат онака како што сте посакувале.

Љубов: Интересно познанство ќе остварите преку пријатели. Во првиот момент ќе бидете резервирани.

Здравје: Водете сметка околу стомакот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е поволен период за нова работа или било каква промена. Дошло време да свртите нов лист.

Љубов: Подготвени сте да разговарате за заедничката иднина со саканата личност, можеби и ќе планирате заедница.

Здравје: Пролазна кашлица.

ЈАРЕЦ

Работа: Очекувајте соработка со странство. Подготвени сте да повлечете нови, важни потези.

Љубов: Пред вас е поволна фаза за нови познанства. Иако лесно може да се случи дека не сте подготвени за врзување.

Здравје: Внимавајте на своите навики.

ВОДОЛИЈА

Работа: Наскоро ве очекува важно работно патување. Ќе остварите важен напредок во ова поле во иднина.

Љубов: Пред вас е поволна фаза која би можела да ви донесе почеток на врска. Подготвени сте за љубов.

Здравје: Јадете повеќе свежи намирници.

РИБИ

Работа: Очекувајте добра соработка со своите колеги. Имате солидна комуникација и се надополнувате во работата.

Љубов: Иако постои личност која ви нуди сериозна врска, засега не сте подготвени за тоа.

Здравје: Главоболка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.