Хороскоп за четврток, 28-ми април 2022-ра

ОВЕН
Ве притискаа роковите. Вашите квалитети се доведени во прашања поради тоа што се пребавни. Ве нервираат барањата да побрзате, особено кога станув збор за извршување на нешто што според ваѓето мислење е особено важно. Не ѝ подлегнувајте на атмосферата, придржувајте се на своето темпо и денот ќе мине мирно.

БИК
Ја прекинувате комуникацијата со еден член на семејство, бидејќи така ви е полесно. Избегнувањето на разговорот не води до решение, напротив. Бегањето дополнително го продлабочува проблемот. Без оглед на непријатноста, расчистете ги работите докрај.

БЛИЗНАЦИ
Вистински момент е многу работи да поставите на нивното место, особено доколку околу себе имате личности со коишто имате нерасчистени односи. Вашиот авторитет кулминира, ота што денеска ќе го озговорите, другата страна ќе го сфати на најдобар можен начин.

РАК
Може да ви се стори примамлива идејата повторно да се вратите во љубовната врска со личност со којашто тоа истото во минатото го завршивте на напријатен начин. Пред да попуштите пред искушението, проверете дали таа ваша потреба не е производ на моменталната здодевност.

ЛАВ
Ве обзема идејата да започенте некоја приватна работа. Затегантите односи со шефовите и лошата атмосфера во опкружувањето може да издвои екипа луѓе со коишто е можен самостоен бизнис. Не заборавајте дека онаму каде што надвладува интересот, љубовта и сочувствителнсота спијат.

ДЕВИЦА
Денот го започнувате стресно и со големо незадоволство. Доколку не ги избегнете непотребните трошоци, можете да западнете во поголема финансиска криза. Од пладнето можете да сметата на позитивни вести и интензивирање на комуникациите со странство.

ВАГА
Имате впечаток дека со вашите одлуки управуваат другите луѓе. Вашото чувство можеби не е целосно исправно, особено доколку мислите дека ве загрозува саканата личност. Ако го пронајдете вистинското решение, неважно е дали идејата била ваша или туѓа, важно е дека е исправна.

ШКОРПИЈА
На разни начини се занимавате со правни и канцелариски работи. Вашите организаторски способности доаѓаат до израз, бидејќи тоа се води во кои совршено пливате. Ваквата динамика накусо ќе ви ги тргнат мислите од љубовните проблеми.

СТРЕЛЕЦ
Денот носи голема шанса да ги остварите планови од кои сте кренале раце. Добивките се извесни, а може да ви се врати и некои вложени пари од коишто веќе сте се откажале. Пред тие пари да ги вложите во нешто, осмислете мудра стратегија.

ЈАРЕЦ
Тежнеете кон слобода, подобро е да се воздржи бидејќи не е поволен период за промени. Дисциплинирано и навремено завршете ги сите обверски кои се очекуваат од вас, така ќе ги избегнете напнатите аспекти коишто може да ви го расипе расположението и да ви ги упропасти денешните планови.

ВОДЛИЈА
Оптовареноста со работата може да прерасне во оспесивна борба со ветерници. Вашата упорност е доблест, но некогаш е попаметно да застанете. Им забележувате на луѓето затоа што мечтаат, а не земате предвид дека ниту вие не сте особено рационален тип, и вашите одлуки често се ирационални.

РИБИ
Вашиот авторитет е во прв план. Иако ви годи кога луѓето ве прашуваат за мислење, понекогаш не ви е до тоа. Сега е таков момент. Итно ви е потребно да здивнете, па не се колебајте, дозволети се себеси подолга пауза во којашто ќе закрепнете.