2 C
Skopje
вторник, декември 1, 2020

Хрватска со најголем број на заболени до сега

64

Од последиците на Ковид-19 починале 11 лица.

Националниот штаб во Хрватска ги објави најновите информации за коронавирусот. Во последните 24 часа се забележани 1.424 нови случаи на заразени со Ковид-19 па со тоа бројот на активни случаи во Хрватска денес изнесува 6.459.

Меѓу нив 622 пациенти се на болничко лекување, а од тоа на респиратори се 38 пациенти.

Од последиците на вирусот во Хрватска починале уште 11 лица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.