27 C
Skopje
понеделник, септември 21, 2020

Хрватската старлета тврди дека зборувала со Тесла, приврзаниците плаќале за да го чујат разговорот

1541

На социјалните мрежи кружат објави во кои хрватската старлета Ава Карабатиќ се фали дека разговарала со Никола Тесла, и дека заедно направиле нов изум.

Таа објави на својот Инстаграм профил и „допишување со Тесла“, за да ги поткрепи тврдењата, а попатно ги повика фановите да се претплатат на нејзиниот канал на сајтот „Only Fans“, каде наводно ќе ги чујат разговорите.

„Зборував со Никола Тесла на мобилен, човекот има далматински нагласок, мислам дека сепак е Хрват, не сакаше да ми открие, но затоа подготвивме одличен изум“, напиша Ава во нејзината објава.

Овие бизарни тврдења, всушност вродиле со плод, судејќи по тоа што Карабатиќ подоцна го напиша.

Таа објави дека дури 93 фанови се претплатиле на нејзиниот „Only Fans“ канал за да го видат разговорот со Никола Тесла, и дека заработила 3.25 долари. Во објавата таа им се заблагодари на сите што уплатиле пари.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.