Хуманитарен концерт за децата од СОС Детско село

Хуманитарен концерт по повод Денот на срцето ќе се одржи денеска во Градскиот парк кај Школка.

Собраните средства ќе бидат донирани во СОС Детското село со цел да им се обезбедат подобри услови за живеење на децата.

Во Градскиот парк ќе бидат поставени штандови со пијалок, храна, ракотворби изработени од децата кои ќе се продаваат.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.