Хуманитарен пикник на Алкалоид

209

Хуманитарен пикник организира денеска фондацијата „Трајче Мукаетов”.

На пикникот, кој се одржува осма година по ред, вработените во компанијата „Алкалоид“ и нивните пријатели донираат средства во Фондацијата за што добиваат специјално дизајнирана маичка.

Пикникот ќе се одржи во комплексот „Бест Вестерн – Хотел Белви”, во населбата Илинден во Скопје.

Минатата година беа собрани над милион денари кои беа донирани на одделите за епилепсија и за астма при Клиниката за детски болести.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.