И денеска неколку скопски улици без вода

52

Корисниците од улиците Коле Канински, Мрежичка, Мостарска, Призренска и дел од корисниците од улицата Марко Крале денеска од девет часот ќе останат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод“.

Прекинот е поради дефект на шибер затворач на улицата Марко Крале број 5.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.