И ДИК со спот за изборите – „Ти си на ред, заедно градиме идинина“

65

Покрај политичките партии и ДИК излезе со спот за изборите на 15 јули. Во него настапуваат непознати артисти кои пеат на македонски, албански, турски, ромски и на српски јазик.

Ти си на ред, ти бираш, заедно ја градиме идинината- е еден од стиховите на песната.

Погледнете ја.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.