Иџе го доби пехарот за европската шампионска титула!

Игор Стефановски – Иџе доби ново признание синоќа во Брага, Португалија. Светската автомобилистичка асоцијација (ФИА) синоќа ја одржа церемонијата на врачување на пехарите за најуспешните автомобилисти за изминатата сезона – 2023, каде Иџе, го доби пехарот за шампионската титула во европскиот шампионат на ридско-брзински натпревари.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.