И Надал му се поклони на Ѓоковиќ (ФОТО)

Големиот ривал на Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал му честиташе за 22. Грен слем титула.

По Роџер Федерер се огласи и вториот најголем конкурент на Ѓоковиќ во борбата за најдобар тенисер во историјата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rafa Nadal (@rafaelnadal)

„Неверојатно достигнување. Честитки Ноле, за тебе и твојот тим. Заслужено. Уживај во моментот“, напиша Надал на Инстаграм.

Ѓоковиќ и Надал се рекордери со по 22 Грен слем трофеи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.