10.3 C
Skopje
недела, октомври 25, 2020

И натаму над 1.000 новозаболени од коронавирусот во Германија

32

Во Германија се потврдени 1.345 позитивни случаи на инфекција со коронавирус, а две лица починале, потврди Институтот Роберт Кох.

Вкупно починале 9.386 лица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.