И Никола Јокиќ позитивен на коронавирус

34

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ е уште еден од спортистите од регионот кои се заразиле коронавирусот, објави РТС.

Јокиќ се дружеше и седеше до Новак Ѓоковиќ за време на прошталниот натпревар за тренерот Дејан Милојевиќ, кој реши да се раздели со Мега и да работи во САД.

НБА ѕвездата не чувствувал никакви симптоми.

Јокиќ утре требаше да патува за САД и да им се приклучи на подготовките на Денвер Нагетс за продолжението од НБА сезоната, но сега ќе мора да остане во родниот Сомбор.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.