Ибрахимовиќ најави продолжување на кариерата во Италија

23

Фудбалерот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ изјави дека во јануари ќе се приклучи на италијански клуб. Претходно се дозна дека Швеѓанецот нема да го продолжи договорот со американскиот тим и на почетокот на 2020 година ќе стане слободен агент.

– Се приклучам на клубот, кој треба да се врати на победничкиот пат, кој треба да ја ажурира историјата и да се бори против секого и сешто. Ова е единствениот начин да ја најдам потребната мотивација повторно да ве изненадам. Не станува збор само за избор на тим, туку има и други фактори што треба да се земат предвид, вклучително и интересите на моето семејство. Се гледаме наскоро во Италија, изјави Ибрахимовиќ.

За потсетување, италијанските медиумите претходно објавија дека интерес за шведскиот фудбалер покажуваат Наполи и Милан.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.