2 C
Skopje
петок, април 16, 2021

Идентификуван и вториот насилник кој се закануваше дека ќе сече глави во автобус на ЈСП

310

Полицијата го идентификуваше и вториот насилник кој во автобус на ЈСП им се закануваше на патниците и ги навредуваше по верска основа.

Од МВР за Сител велат дека се работи на негово лоцирање.

Полицијата истражува дали освен вербалните закани и навреди во инцидентот имало и физички напад.

Сепак, најголем проблем во истрагата е што инцидентот е од пред два ипол месеца. ЈСП прво треба да открие на која линија и во кој точно автобус се случил инцидентот.  Лицето кое беше приведено во полициска станица има историја со повеќе кривични дела, а пред година и половина претепал и службеник на ЈСП во Транспортниот центар, откако претходно бил казнет за непоседување на билет.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.