Идентификувана жената прегазена во Струмица

279

Осумдесетгодишната струмичанка со иницијалите С.Т. е жената која во средата беше прегазена на улицата „Борис Поп Димитров“ во Струмица.

Како што вчера информираа од полицијата во жената удрил автомобил „ланд ровер“ со бугарски регистарски управуван од 45-годишниот  Ј.Г. од Струмица.

Жената од повредите починала на лице место.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.