-1 C
Skopje
петок, март 5, 2021

Игор Џамбазов со честитка до ракометарите: Тепавме, со Чиле нема циле-миле (ФОТО)

395

Македонија во третиот обид ја забележа првата победа на Светското првенство кое се одржува во Египет.

Избраниците на Данило Брестовац го совладаа Чиле со 32-29, а овој триумф малку ја подгреа атмосферата во македонската јавност.

Популарниот актер и шоумен Игор Џамбазов на социјалните мрежи им ја честита победата на ракометарите над јужноамериканскиот ривал.

„Тепавме. Нема со Чиле, циле-миле“, напиша Џамбазов.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.