Икарди пред договор со Наполи

31

Раководството на Наполи му даде краен рок на напаѓачот на Интер Мауро Икарди да реши дали ќе се пресели во Наполи.

Рокот истекува во петок на 30-ти август, а трансфер прозорецот во Италија се затвора на 2-ри септември.

Доколку пристигне негативен одговор од страна на Икарди, од Наполи ќе се насочат кон Фернандо Љоренте кој е слободен агент во моментов. Тие веќе имаат договор со шпанскиот напапаѓач и после конечниот одговор на Икарди веднаш ќе потпишат со него.

Икарди иако е во сложена ситуација во Интер и е надвор од тимот, сепак одбива да си замине и најверојатно ќе го одбие Наполи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.