Илајдници луѓе пред Владата порачаа: Заев оди си! (ФОТО)

924

Илјадници луѓе се собрани пред Владата протесот под мотото „Сега за да не е предоцна“ за да стави крај на националните понижувања и распродажба на се она што е клучно за македонскиот народ.

Протестот е поради сканадалозните изјави во интервју за БГНЕС и понижувањето на макодонскиот народ.

На насобраните им се обрати лидерот  ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.