Илиевски: Дали судија поротник смее да членува во политичка партија и нејзините тела?

Богдан Илиевски на својот фејсбук профил упати прашање.

„Прашање до правници: дали судија поротник смее да членува во политичка партија и нејзините тела?“, напиша Илиевски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.