Имаме тесна трка, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја составува новата влада

164

Имаме тесна трка меѓу коалициите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на Телма.

„Факт е дека имаше помала излезност поради коронавирусот. ВМРО ДПМНЕ е победник во македонскиот блок. Ако и се одземат на СДСМ гласовите на БЕСА, принцип кој со години се практикуваше, тогаш ВМРО-ДПМНЕ треба да ја составува новата влада. Треба да видиме како е во сите изборни единици, но генерално има желба за промени“, рече Ѓорчев.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.