Индија со над 55.000 новозаболени-најмалку од средината на август

16

Индија забележа 55.342 новозаболени од коронавирус во последните 24 часа, што е најмалку од половината на август.

Министерството за здравство потврдило дека во земјата заболени се вкупно над 7,17 милиони луѓе.

Од Ковид-19 починале вкупно 109.856 лица, а во последните 24 часа регистрирани се 706 смртни случаи.

Најголем број на заболени во еден ден е регистриран во средината на септември кога за 24 часа забележани се 97.000 случаи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.