10.3 C
Skopje
недела, октомври 25, 2020

Индија со рекорден број смртни случаи од коронавирусот

128

Индија денеска  забележа најголем број смртни случаи од коронавирус по повеќе од еден месец, 1.133, иако стапката на нови инфекции е забавена, според податоците на Министерството за здравство.

Сепак, 75.809 биле заразени за еден ден, најнизок број за една недела.

Индија вчера го надмина Бразил и стана земја со најмногу заразени по САД , каде што има 4,28 милиони заразени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.