Инсиње повреден, не е сигурен неговиот настап против Барселона

33

Напаѓачот на италијанскиот фудбалски прволигаш Наполи, Лоренцo Инсиње, го повредил во саботата на превенствениот натпревар левиот бедрен мускул и неговиот настап во реваншот во осминафиналето од Лигата на шампионите против Барселона во сабота на „Камп Ноу“ е доведен во прашање, објави неговиот клуб во понеделникот.

Како што објави Интер, Инсиње го повредил мускулот на левиот адуктор на послениот превенствен меч против Лацио во саботата.

Дваесет и деветгодишниот Инсиње е еен од клучните играчи на Наполи, оваа сезона одигра 37 од 38-те натпревари и постигна осум погодоци.

Во првиот натпревар од осмуинафинелето одигран на 25-ти февраури, Наполи на свој терен одигра без победник (1:1) со Барселона.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.