Интересна мерка против корона во супермаркет во Србија

120

На социјалните мрежи во Србија кружи фоторафија со натпис од супермаркет во делот каде што се продава овошје и зеленчук.

„Држете пристојна оддалеченост! Не плукајте на прстите кога земате ќеси“!

Многу луѓе тоа ги насмеа до бескрај, па имаше и лавина коментари и согласност со дополнителната мерка „не плукајте на прстите додека земате ќеси“, пренсуваат српски медиуми.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.