Инзаги: Балотели заслужува доверба

90

Бројни критики за Марио Балотели изнесуваат сите во медиумите, пред се за настапот за „Аѕурите“ на Светското фудбалско првенство во Бразил.

Тврдеа и дека би можел да се пресели од составот на Милан. Како и да е, за Филипо Инзаги, тренерот на клубот, Балотели заслужува преодна оценка.

Тој е меѓу ретките фудбалери за кој што можам да кажам пофалби, заслужува доверба“, вели Инзаги.

„Ќе биде одличен ако тренира вредно. Луѓето озборуваат, како и да е, јас сум задоволен“, додава Италијанецот.

Предводникот на составот од Градот на модата истакна оти и со поразите во дел од подготвителните дуели, натпреварувачката кампања ќе биде добра.

„Се подготвуваме и ги цениме добрите работи во поразите. Ќе треба да се потрудиме и вредно да работиме, ќе бидеме одлични во наредната сезона“, заклучи Инзаги за медиумите од Италија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.