Инзаги: Ќе се обидеме да го искористиме домашниот терен и да славиме

103

Тренерот на Милан, Филипо Инзаги, го пофали ривалот Јувентус, како и да е, изјави дека ќе се обиде да победи во дерби натпреварот во домашното фудбалско првенство.

„Двобојот ќе биде интересен, Јувентус е со одличен квалитет, затоа ќе се обидеме да ја искористиме домашната предност и да славиме“, вели Инзаги.

„Доколку целта е победа, треба да бидеме совршени и навивачите да го сторат тоа што најдобро го прават“, додава италијанскиот фудбалски стручњак.

„Јуве е најдобриот ривал, со врвни фудбалери во задниот ред. Наша цел е да се можеме пофалиме со успех токму против најквалитетниот клуб“, истакна одличниот тренер од Градот на модата.

Како Милан, така и составот од Торино досега успеа да оствари две победи во италијанското фудбалско првенство.

„Ќе се обидеме да бидеме на потребното ниво, дерби е. Тие се мотив“, заклучи Инзаги.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.