Џип усмртил 5 пешаци на крстосница во Кина (ВИДЕО)

Страотна сообраќајна несреќа се случи денеска во кинескиот град Гуангжу кога џип влетал во пешаци на крстосница.

Според локалните власти, очевидците изјавиле дека на фреквентна раскрсница виделе црн теренец „БМВ“  како удира во пешаците, а 22-годишниот возач побегнал од местото на несреќата.

https://twitter.com/TripInChina/status/1613138273194627073?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1613138273194627073%7Ctwgr%5E0031552acf845977db54ad484bec44d36eeb7eff%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fplusinfo.mk%2Fip-napravi-masakr-usmrtil-5-peshaci-na-krstosnica-vo-kina-video%2F

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.