Иран пак заплени танкер

46

Иранската револуционерна гарда заплени танкер во Персискиот залив поради наводно криумчарење на дизел гориво во Обединетите Арапски Емирати, јавуваат странските агенции. Во извештаите не се наведува националноста на екипажот.

Настанот се случува за време на новиот конфликт меѓу Иран со Саудиска Арабија  и САД.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.