Иран забележува напредок на преговорите во Женева

16

Иранскиот заменик-министер за надворешни работи Абас Аракчи истакна дека постои напредок во преговорите на експертско ниво меѓу Иран и „шесторката“ меѓународни посредници, пренесе „АФП“.

„Преговорите продолжија и во текот на ноќта. Земјите успеаа да постигнат напредок во голем број прашања, но да се дефинираат резултати уште е рано“, изјави Аракчи, додавајќи дека во блиско време преговорите можат да продолжат.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.