Јирген Клоп не е заинтересиран да работи со репрезентацијата на Германија

25

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека тој сè уште не е заинтересиран да работи со репрезентацијата на Германија.

– Ова е веројатно прашањето што најчесто ми го поставуваат. Во иднина, можеби. Сега? Не. Имам работа. Многу одговорна и интересна работа. Затоа, не барам нов предизвик. Имам доволно грижи кога ќе се разбудам наутро, истакна Клоп во интервјуто за „Goal“.

Сегашниот селектор, 60-годишниот Јоаким Лев ја води репрезентацијата на Германија во последните 14 години. Неодамна, националниот германски тим претрпе историски пораз од Шпанија (0:6) во Лигата на нации. За потсетување, поразот од Шпанија беше најголем за Германија од 1931 година.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.