Крими хроника

Исчезна 19 годишно момче од скопско

Исчезна 19 годишно момче од скопско

Педесет и три годишниот С.С. вчера во Полициското одделение Петровец пријавил дека на 4-ти месецов исчезнал неговиот 19 годишен син М.С.

Според пријавата момчето околу 11:30 часот од домот се одалечило во непознат правец.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.