Крими хроника

Семејство од Струмица бара помош Исчезна малолетна струмичанка

Исчезна малолетна струмичанка

Семејство од Струмица бара помош од граѓани и добронамерни луѓе по исчезнувањето на нивната малолетна ќерка.

Според информациите на МВР, вчера во 22.10 часот во Полициската станица Струмица, К.К. (37) од с. Иловица пријавил дека истиот ден во 12.00 часот од дома на училиште во Струмица заминала неговата 17-годишна ќерка, но со пристигнување на школскиот автобус во 20.30 часот, таа не се вратила дома