Исчезна 15-годишно девојче во битолско

На 04.06 2021 во 15.30 часот во СВР Битола – Полициско одделение Велушина, А.Ќ.(37) од селото Велушина пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка В.Ќ.(15). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.