Исчезна малолетна штитеничка од домот „25-ти Мај“

35

Малолетно девојче од домот “25-ти Мај“ исчезнало пред два дена.

Полицијата соопшти дека пред два дена, во полициската станица во Чаир, социјален работник од Домот „24-ти Мај“ пријавил дека од Домот во непознат правец се оддалечила 11 –годишната С.К., штитеничка на Домот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.