Исчезна малолетник од гостиварско Врапчиште

65

Мајка вчера во полициска станица пријавила дека нејзиниот син е исчезнат.

-Вчера во 19 часот и 30 минути, Љ.А.(35) од гостиварско Врапчиште во СВР Тетово пријавила дека од дома се оддалечил нејзиниот малолетен син, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на малолетникот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.