Италија до рекордната 11-та победа во низа

20
ANSA/CARMELO IMBESI

Репрезентацијата на Италија синоќа во Палермо ја совлада Ерменија со 9:1 во последниот натпревар од квалификациите за Европското фудбалско првенство 2020.

За тимот предводен од селекторот Роберто Манчини, оваа победа 11. Последователна победа, 10 во квалификациите, и една во пријателски натпревар.

Во другите средби на групата Ј, Грција ја совлада Финска со резултат 2:1, додека Босна и Херцеговина го совлада Лихтенштајн со 3:0.

Италија и Финска од порано изборија пласман на ЕУРО 2020. 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.