Италијанец починал додека бил на лов кај Попова Шапка

Вчера (11 октомври) околу 09.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на место викано „Ловиште Јеловјане-3“, во атар на Попова Шапка, починал Р.Б.(64) од Италија, кој бил на лов преку ловечко друштво од с.Боговиње, Tетовско, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото ќе биде дадено на семејството.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.