Итна евакуација на Обреновац, доаѓа нов бран!

Српскиот министер за внатрешни работи, Небојша Стефановиќ наредил итан евакуација на Обреновац, бидејќи кон градот се приближува нов бран.

Во поплавениот град има 13 жртви.

-Од 13 жртви, шест луѓе се удавиле, а седум починале од природна смрт, изјавил министерот за Б92  додавајќи дека има многу злонамерни информации за бројот на жртвите.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.