Итната медицинска помош во Кавадарци со зголемен обем на работа

кавадарци

Поради зголемениот обем на работа, а имајќи ги во предвид најавените ниски температури, Службата за итна помош при Здравствен дом Кавадарци за време на викенди и празници ќе работи со зајакнати медицински екипи, соопшти Паракеов.

Тој упати апел до граѓаните на максимална претпазливост при изложување на ниски температури, да излегуваат на отворено од 11 до 15 часот и да избегнуваат масовни собири во затворен простор.

Хроничните болни, старите лица и бремените редовно да си ја земаат препишаната терапија, додаде Паракеов.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.